Co w mieszkaniu podlega ubezpieczeniu?

Dla wielu ludzi dom symbolizuje bezpieczeństwo. Dom to również dla niektórych największy posiadany majątek. Z racji tego, warto ubezpieczyć go od zdarzeń losowych, jak np. zalanie, pożar lub włamanie. Oprócz tych typowych ubezpieczeń, właściciele nieruchomości decydują się także na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o odpowiedzialność cywilną. Pamiętajmy jednak, że oprócz nieruchomości warto również ubezpieczyć ruchomości, czyli wyposażenie.

Co dokładnie można ubezpieczyć?

Ubezpieczenie naniesionych ruchomości jest bardzo istotne, ponieważ ważny jest nie tylko budynek, ale przede wszystkim to, co znajduje się w środku. Czym są owe ruchomości? Ubezpieczyciele lubią objaśniać to na przykładzie: wyobraźmy sobie, że obracamy mieszkanie do góry nogami – to co spadnie na sufit, jest określone ruchomością. Wskazany przykład jest oczywiście przedstawiony z przymrużeniem oka.

Polacy najczęściej decydują na ubezpieczenie sprzętu RTV (np. telewizory, zestawy audio), mebli, a także sprzętu AGD (lodówki, ekspresy do kawy, pralki, itp.). Istnieje również możliwość ubezpieczenia wszelkich dekoracji, zwłaszcza tych wartościowych, takich jak obrazy lub rzeźby. W zakres ubezpieczeń ruchomości wchodzą nawet zwierzęta domowe, czy wózki dziecięce. Co więcej, wielu Polaków decyduje się na przechowywanie fizycznych pieniędzy w domu, co również podlega ubezpieczeniu.

Aby być pewnym, że wszystkie naniesione przez Ciebie ruchomości są zabezpieczone na wszelkie możliwe sposoby, warto skonsultować się z Ekspertem POWER INSURANCE, który dobierze Ci najlepszy możliwy zakres ochrony.